TUNCELİ, KEMALİYE, KARANLIK KANYON

ETKİNLİK ADI : TUNCELİ – KEMALİYE – KARANLIK KANYONU
ETKİNLİK TARİHİ : 15 – 18  MAYIS 2020
ETKİNLİK OPERATÖRÜ : UGO TRAVEL A-8407
ETKİNLİK KATILIM BEDELİ : 1150 TL 
ETKİNLİK KONUMU : ELAZIĞ – KEMALİYE – TUNCELİ

Lütfen Dikkat : Ön katılım için kaydınızı yapınız 10 Kişi olduğunda uçak bileti alacağız…..

BU ETKİNLİĞİN ORGANİZASYONU A SINIFI 8407 SİCİL NUMARALI UGO TRAVEL SEYAHAT ACENTASI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

ETKİNLİĞE DAHİL HİZMETLER : 3 gece kahvaltı dahil 4 Yıldızlı Şaroğlu Otel’de konaklama/ Millî park ve feribot ücretleri/ Elazığ-Tunceli ve Erzincan’daki tüm transferler/ Pertek Kalesi Feribot ücreti/ Elazığ-Tunceli Feribot ücreti / Karanlık kanyon tekne ücreti /Yerel Rehberlik hizmetleri/ Sigorta ve acenta

HARİÇ HİZMETLER : Gidiş -Dönüş uçak bileti/ öğle ve akşam yemekleri/ müze-ören yeri ücretleri

GİDİŞ UÇAĞI : Pegasus’un 15 Mayıs Cuma günü Sabiha Gökçen Havalimanından Elazığ’a 06.45’teki ucuşu ( varış 08.30) Şu an fiyatı gayet makul.

DÖNÜŞ UÇAĞI : Pegasus’un 18  Mayıs günü Elazığ’tan Sabiha Gökçen’e saat 21.25”teki uçuşu (varış: 23. 10 ) uçuşu. Fiyatı gayet makul. Sayımız 10 kişi olduğunda uçak biletlerini almanıza izin verilecektir. Uçak biletleri katılımcılara aittir.

Tunceli , Elazığ ve Erzincan’da Araç oturma düzeni (rehber ve araç sorumluları hariç) hakkaniyet açısından her gün değişecektir. Etkinliğe 1 hafta kala yapılan iptaller için etkinlik ücreti istenir.

1.GÜN: ELAZIĞ-KEMALİYE-TUNCELİ

Saat 08.30’da .Elazığ havalimanı’nda bizi bekleyen rehberimizle buluşuyor, Elazığ’ın bir ilçesi olan Keban’a varıyor ve burada Çırçır Şelalesi’nde alacağımız kahvaltı sonrasında Kemaliye’ye doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Hıdır Abdal Sultan dergahının bulunduğu Ocak köyü ve köy müzesini ziyaret ediyor, devamında kıvrımlı yolları muhteşem bir manzara eşliğinde inerek Kemaliye’ye varıyoruz. Kemaliye’de ilk durağımız Ahmet Kutsi Tacer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirine konu olan Apçağa köyü olacak. Kemaliye’yi tepeden gören bu güzel yerde manzarayı fotoğraflıyor, çay kahve molası sonrası Kemaliye gezimize devam ediyoruz. Kemaliye sokaklarını aşındırıyor, cumbalı evleri, lökhaneyi, merdivenleri dolaşıp sonrasında Osmanlı döneminde gurbete giden eşlerine, sevdalılarına maniler yazan kadınların manilerinin sergilendiği mani yoluna tırmanıyoruz. Mani yolunda özlem ve hasret kokan manileri okuyor, çekeceğimiz fotoğraflar sonrasında öğlen yemeğimizi almak üzere merkezde bulunan bir restauranta uğruyoruz. Yemek molası sonrası, Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan olan Karanlık Kanyon’da güzel bir tekne turu yapıyoruz. Tekne turu sonrasında farklı bir güzergahtan, Çemişgezek yolundan Tunceli’ye doğru yol alıyoruz. Yol boyunca Tunceli tarihi, Alevilik, kültür gibi konullar hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Tunceli merkezde 4 yıldızlı Şaroğlu Otel’de.

2.GÜN: MUNZUR VADİSİ-TERS LALELER-OVACIK-MUNZUR GÖZELERİ-TUNCELİ

Doğanın tüm güzelliklerini sunduğu aylardan biridir Mayıs. Bugünkü ilk durağımız Anadolu’nun en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkı. Güzergahımız üzerinde yer alan Anafatma ziyaretgahı, 38 kayalıkları gibi yerlerde kısa molalar verip, hem rehberimizin anlatımıyla doğayı, tarihi, efsaneleri dinliyor hem de muhteşem manzarasıyla Muznur Vadisi’ni fotoğraflıyoruz. Tunceli-Ovacık karayoluna 15 km uzaklıkta bulunan ve yeşilin dağların zirveleri ve eteklerinde bulunan karlarla muhteşem manzara ile bizi karşılayacağı Ağdat Yaylası’na varıyoruz. Anadolu’da doğal ortamda ender bulunan ve herkesin mutlaka ölmeden görmesi gereken güzelliklerden biri olan ters lalelerin olduğu yaylalara doğru muhteşem bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Ters lalelerin olduğu bölgeye varıp, koparılması yasak olan bu önemli bitki türünü görüp, fotoğraflıyoruz. Rehberimizden ters laleler hakkında bilgi alıyoruz. Devamında yaklaşık 35-40 dakika yürüyüş mesafesinde olan araçlarımızın yanına varıp, Munzur Vadisi’ni takiben Ovacık ilçe merkezine ulaşıyoruz. Ovacık’ta alacağımız öğlen yemeği sonrası, Munzur sıra dağlarını takip ederek yol alacağımız karayolu ile kaynağını Munzur Dağları’ndan alan ve bölge insanı tarafından kutsal sayılan Munzur Gözeleri’ni ziyaret ediyoruz. Munzur Gözeleri efsanesini dinleyip, burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında araçlarımızın yanına varıp, bugünkü gezimizi tamamlamak üzere Tunceli merkeze dönüyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama: Tunceli merkez Şaroğlu Otel’de.

3.GÜN: PÜLÜMÜR VADİSİ-ZAGYE-KARAGÖZ YAYLALARI-TUNCELİ

Sabah alacağımız kahvaltının ardından yine muhteşem bir yolculuğa başlıyoruz. Tunceli-Erzincan karayolunun içinden geçtiği Pülümür Vadisi’ni takip ediyor, güzel manzaralar eşliğinde, Kutuderesi’ni, sarp kayalıkları, şelaleleri, bize eşlik eden Harçik Çayı’nı fotoğraflıyor, Zagye Şelalesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası, vadiyi takip ederek Kırmızıköprü Köyü’ne varıyor ve buradan sonra yaklaşık 20 km sürecek olan araç yolculuğuyla, Karagöz yaylaları bölgesine ulaşıyoruz. Hazırlıklarımızı yapıp, yaklaşık olarak 60 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan ve 5 basamak şeklinde yüksekçe kayalıklarda aşağıya dökülen Gurik Şelalesi bölgesine varıyoruz. Şelalemizi ve doğayı fotoğraflıyor, sonrasında tekrardan geldiğimiz yoldan araçlarımızın yanına yürüyüşe geçiyoruz. Bu güzel yaylalarda hoşça vakit geçirip, sonrasında Tunceli merkeze yol alıyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama: Tunceli merkez Şaroğlu Otel’de.

4.GÜN: TUNCELİ RABAT VADİSİ-PERTEK KALESİ-HARPUT-İSTANBUL

Sabah otelden alacağımız kahvaltı sonrasında Rabat bölgesine doğru aracımızla yol alıyoruz. Rabat bölgesi, muhteşem vadisi, şelalesi, deresi, tarihi köprüsü ve Urartular döneminden kalan kalesiyle bu dönemde görülmesi gereken güzel yerlerden birisi. Dik uçurumlarla dolu Rabat Vadisi’nde aracımızla köy içine kadar gidiyor, daha sonra birbirine yakın mesafelerde olan önce tarihi Rabat Köprüsü’nü ve deresini, uzaktan Rabat Kalesi’ni ve belki karşımıza çıkacak dağ keçilerini de fotoğraflayıp, sonrasında yaklaşık 80 metre yüksekten dökülen Rabat Şelalesi’ne doğru yürüyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında yüksekçe bir kayadan dökülen şelalenin yanına varıyor, doğanın bu güzelliğinin tadını çıkarıyoruz.

Rabat gezimiz tamamlayıp, Tunceli’nin Pertek ilçesine geçiyoruz. Pertek ilçesinde öğlen yemeğimizi alıyor, devamında bir zamanlar bölgede ki önemli kalelerden biri olan ve günümüzde Keban baralı ortasında bir ada görünümünde olan Pertek Kalesi’ne feribotla geçiyoruz. Kaleyi geziyor, tarihi ve eski Pertek hakkında bilgi alıyor, çay-kahve molası sonrası feribot ile Elazığ’a geçiş yapıyoruz.

Zaman kalması durumunda Elazığ’a hakim bir tepede kurulmuş olan, geçmiş medeniyetlere ait birçok eserin yer aldığı tarihi Harput şehrine uğruyoruz. Harputta gezilebilecek yerler, Buzluk Mağarası, Harput kalesi, Şefik Gül kültür evi ve Ulu Cami.

Gezimiz tamamlanmak için havalimanına doğru yol alıyoruz

Dönüş uçağımız Elazığ’dan Sabiha Gökçen’e saat 21.25”te kalkıyor

KEMALİYE VE KARANLIK KANYON

Keban Baraj Gölü kıyısında olan Kemaliye, oldukça etkileyici bir vadinin içinde bulunuyor. Kemaliye, günümüzde geleneksel yöre mimarisini ve dokusunu büyük ölçüde korumakta.Kemaliye, Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın ikinci büyük karanlık kanyonuna sahip. Karanlık kanyon özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Ünlü gezgin Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde, “Meyvelerle dolu, bağ bahçe bir kasaba” diye bahsettiği Kemaliye, aynı zamanda Eğin halıcılığı ile ünlü. Her yıl ilçede halı festivali düzenleniyorKemaliye evleri dünya kültür mirası listesinde yer alıyor.

Etkinlik Kaydı

ETKİNLİK BEDELİ 1150TL
Mevcut Müsait Yerler: 25
ETKİNLİK BEDELİ bileti satıldı. Başka bir bilet veya başka bir tarih deneyebilirsiniz.

Tarih

15 May 2020 - 18 May 2020

Zaman

08:00 - 18:00

Maliyet

1150TL
UGO TURİZM

Etkinlik Yöneticisi

UGO TURİZM
Telefon
0532 460 53 70
E-Posta
orhan.avcu@gmail.com
KAYIT OL
QR kod

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla