KARADENİZ YAYLALARI BAŞTAN BAŞA

KARADENİZ ÇADIRLI KAMP ETKİNLİĞİ

ETKİNLİK SÜRESİ: 7 GECE 8 GÜN
ETKİNLİK TARİHLERİ: 20  TEMMUZ- 28  TEMMUZ 2020
KONTENJAN : EN FAZLA 14 KİŞİYLE YAPILACAK VE ÇADIR DESTEĞİ VERİLECEKTİR.
HAREKET GÜNÜ VE SAATİ : 20 TEMMUZ PAZARTESİ / İNCİRLİ SAAT 19.00
FAALİYET KOORDİNATÖRÜ : UGO TRAVEL – ORHAN AVCU
KATILIM PAYI : 1650 TL
ETKİNLİĞE DAHİL HİZMETLER : İSTANBUL’DAN KARADENİZ’E ARAÇLA GİDİŞ GELİŞ ÜCRETİ VE LUSTRA YAYLASINA YEREL ARAÇLA ÇIKIŞ, KRASTER, YUKARI KAVRUN YAYLASINA YEREL ARAÇLA ÇIKIŞ .
DAHİL OLMAYANLAR : PANSİYON KONAKLAMA-BÜTÜN YİYECEK VE İÇECEKLER.

1. GÜN 20 TEMMUZ 2020  : Akşam 19.00’da istanbul’dan yola çıkıyoruz. Bolu, Düzce, Tosya yolunu takip edip, Amasya ya varacağız..

2. GÜN 21 TEMMUZ  : AMASYA- GÜMBET YAYLASI (Giresun) Amasya’da 1-2 saatlik şehir turu ve kültür turu etkinliği yapıp, eksik alış verişlerimizi yapıyoruz… Daha sonra direk yola çıkıp, Niksar, yolu ve Şebinkarahisar üzerinden Giresun’nun Kümbet Yaylasına gidiyoruz….. Yaylada Salon çayırı denilen yerde çadırlarımızı kurup geceliyoruz. Ertesi gün Kümbet yaylasında yürüyüş yapıp kampımıza geri dönüyoruz…

 

3. GÜN 22 TEMMUZ : UZUNGÖL – LUSTRA ve GARESTER YAYLASI : Sabah 07:30 gibi toparlanıp yola çıkıyoruz… Hemen kısa bir atıştırmalar yapıp, köfte yemek için Akçabaat a gidiyoruz… Akçabat’ta 45 dakika mola verip, yola çıkıyoruz, Tekrar yola çıkıp , yol üstü bir yerden alış veriş yapıp, 1 saat sonra Uzungöl ‘e varıyoruz…Uzungöl ve çevresini gezdikten sonra, Gareste yaylasına doğru yola çıkacağız, ve 2270 Metre tepeden Uzungölü seyretme zevkine varacağız, Garester yaylasında veya Uzungöl’de çadır kuruyoruz….. Bu bölgede en az iki yayla ziyareti yapacağız… (Garester yaylası, Lustra yaylası ) Uzun gölde otel pansiyon mevcuttur) Not : Yayla çıkışları için yerel ulaşım araçları kullanılacaktır.. ve Bu ücrete dahildir.

4-5. GÜN 23-24  TEMMUZ 2020 PAZARTESİ – SALI : AYDER – KAVRUN YAYLASI, ÖKÜZ YATAĞI GÖLÜ VE KAÇKAR DAĞI 2350 Metre yükseklikteki yukarı Kavrun yaylası bizi bekliyor.. Kaçkar Dağı kuzey yamacına hakim olan bu yayla en önemli görseli olan oldukça bakir bir alan, bir çok doğa tutkunun ziyaret etmek istediği bir yayladır.. İçinde oldukça güzel bir akarsu mevcuttur. Kaçkarlara tırmanan dağcıların bekleme noktası gibidir. Yaylada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. 1,5-2 saat az eğimle çıkmaya başlıyoruz. Daha sonra vadinin soluna doğru yükselmeye başlıyoruz. Yürüyüş hep patikada seyrediyor. Yarım saat sonra Öküz Yatağı’nın alanına varıyoruz. Öğle yemeği kumanyanızı bulutları seyrederek burada alıyoruz.. Daha sonra inişe geçip , Yukarı Kavrun Yaylasında bir çay molası verip günü burada sonlandırıyoruz… Geceyi yukarı Kavrun da geçiriyoruz Dileyenler burada yine pansiyon seçeneğini kullanabilir… Pansiyonlar mevcuttur… Bu bölgede bulunan 3-4 yaylaya yürüyüş yapılacaktır…

KONAKLAMA : YUKARI KAVRUN YAYLASI- ÇADIR KAMP

Not : Bu Yayla içinde yerel ulaşım araçları kullanılacaktır.. (ücrete dahildir)

6 ve 7. GÜN 25-26 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA-PERŞEMBE : MAÇAHEL – MARAL ŞELALESİ – Camili Köyü Maçahel –Maral şelalesi – Camili Köyü – Bu bölgede 2 günümüzü geçireceğiz…. Burada da pansiyon ve Çadır seçeneğimiz mevcuttur. 1700 Mt yükseklikteki dünyanın en bakir alanlarından biri olan Gorgit Yaylasına gidiyoruz…. Bir çok eşsiz manzaralı Gürcü köylerini geçerek , hafif bir rampa tırmanarak, eşsiz güzellikte yaşanılası bir güzellik olan bir düzlüğe geleceğiz….Bu düzlükte kumanyalarımızı yiyeceğiz, Hafızalarınızdan çıkmayacak bir ortamı yıllarca dostlarınızla paylaşacaksınız…Perşembe gecesi yola çıkıp Samsun Bafra Kapıkaya kamp alanımıza ulaşıyoruz..

8. GÜN 27 TEMMUZ  ŞAHİNKAYA KANYONU KAMP : Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu, Kızılırmak üzerinde bulunan ve 1.5 kilometre uzunluğunda Türkiye’nin ikinci büyük su kanyonu olması özelliğini taşıyor.

9. GÜN 28 Temmuz  İSTANBUL’A DÖNÜŞ : Sabah saat 10:00 da kampımızı toplayıp İstanbul yollarına düşüyoruz tahmini 22:00’da istanbul’da oluyoruz.

GEREKLİ MALZEME :Bir çadır, uyku tulumu, mat şart. 🙂 Çadır içi aydınlatma için led alabilirsiniz. Pratik sandalye ve masalarınızı da getirebilirsiniz. Çadır altı ve üstüne naylon alırsanız konforunuz artar. Yedek battaniye de olabilirsiniz. Mayo, havlu, diş fırçası, kişisel ilaçlar da alınması gerekenler arasında. Yürüyüşler için bilekli bot ve tozluk, bir polar, yağmurluk, panço, uygun pantolon alın. powerbank ve mayolarınızı da getirin.

ÖNEMLİ : Etkinlerimizi gerçekleştiren acenta en geç cuma günü öğlen saatlerine kadar tüm katılımcılardan İsim Soyadı/TC Kimlik No / Bineceği durak/ Cep Tel No istiyor. Katılım beyan edenler lütfen Grup Trekking whatsapp’a bu bilgileri atsın. Kayıt için bize Whatsup adresimden de ulaşabilirsiniz.

Araç oturma düzeni başvuru sırasına göre düzenlenecek. Etkinliğe 1 gün kala yapılan iptaller için etkinlik ücreti istenir.

DURAKLAR : Whatsapp grubu kurulunca duyurulacaktır.

Etkinlik Kaydı

ARAÇ KATILIM BEDELİ : 1650TL

KARADENİZ YAYLALARI ÇADIR KAMP ETKİNLİĞİ ÇADIR KONAKLAMA

Mevcut Müsait Yerler: 16
ARAÇ KATILIM BEDELİ : bileti satıldı. Başka bir bilet veya başka bir tarih deneyebilirsiniz.

Tarih

20 Tem 2020 - 28 Tem 2020

Zaman

08:00 - 18:00

Maliyet

1650 TL
Kategoriler
UGO TURİZM

Etkinlik Yöneticisi

UGO TURİZM
Telefon
0532 460 53 70
E-Posta
orhan.avcu@gmail.com

Diğer Lider

ORHAN AVCU
Telefon
0532 460 53 70
E-Posta
orhan.avcu@gmail.com
KAYIT OL
QR kod
Araç çubuğuna atla